27. - 30. Juuni, 2019 Tallinn, Eesti
My Team Info

Tallinn Cup Ajalugu

95 võistkonda
6 riikidest

Tallinn Cup rahvusvaheline jalgpalliturniir on saanud alguse aastast 2011, kui turniiril osales 95 võistkonda.

Kohale olid saabunud võistkonnad Lätist, Leedust, Ukrainast, Venemaalt, Soomest ja Eestist.

Turniir oli aastal 2011 üks suuremaid jalgpalliturniire Eestis ja püüdis koheselt palju tähelepanu. Turniir andis paljudele võistkondadele Eestist näha külalisjalgpallureid mujalt maailmast ja võtta mõõtu nende sportliku tasemega. Võistlusmängud toimusid Tallinna parimatel väljakutel ja kandis endaga kaasas suurt tähelepanu Eesti meedia ja paljude lapsevanemate näol, kes tõid turniirile suure tähelepanu ja parima kaasaelamise.

122 võistkonda
10 riikidest

Järgnevatel aastatel kasvas turniiri osavõtjate arv ja meeskondade arv juba 122 võistkonnale. Kohal olid võistkonnad Lätist, Ukrainast, Venemaalt, Valgevenest, Ungarist, Poolast, Soomest, Hispaaniast, Itaaliast ja Eestist. Osalevate noorsportlaste arv küündis juba 1300 noorsportlaseni. Turniirile andis suurt tähelepanu uute kaugete külaliste lisandumine varasemate aastatega. Kaugete külaliste osalemine turniiril näitas uut kirevamat jalgpallitaset, millest jäid paljudele osalejatele head mälestused.

135 võistkonda
9 riikidest

2013 aasta oli jalgpalliturniirile aasta, kus esmakordselt külastas turniiri järjekordselt rekordarv võistkondi 135 ja lisandus uusi riike, keda juba varasemalt väga oodati turniirile. Kohale saabus võistkond Mehhikost teiste varasemalt tuttavate riikide kõrvale. Mehhiko võistkond oli suureks tähelepanuks Eesti jalgpallimaastikul ja andis paljudele kodumaistele ja külalisvõistkondele palju jutu ja tähelepanuainet. Külalised töid turniirile uusi spordituuli ja kindlust, et hea tase, hea korraldus võivad teha maailma väikeseks ja anda paljudele jalgpallisõpradele uusi sõpru ja uusi mängukaaslasi. Suurenes samuti turniiri tähelepanu vabaaja veetmiste osas andes paljudele külalistele aega ja võimalust külastada Tallinna parimaid ja põnevamaid vaatamisväärsusi ja elamusterohkeid kohtasi. Suurimaks tähelepanuks oli Eesti rahvusstaadioni kasutamine turniiri lõpetamisel ja autasustamisel.

70 võistkonda
6 riikidest

2014 aasta jättis turniirile vaheaasta, kui Tallinnas toimus suur Eesti rahva ühislaulupidu. Turniir sai teha parimaid muutusi ja ümberkorraldusi järgmiseks turniiriaastaks. 2015 aasta tõi tagasi turniirile uued suunad, uued tegevused, uued väljakutsed. Startis turniiril 70 võistkonda mitmetest erinevatest riikidest. Kohal olid võistkonnad Lätist, Leedust, Valgevenest, Venemaalt, Soomest ja Eestist.

64 võistkonda
8 riikidest

Rahvusvaheline jalgpalliturniir sai selleks aastaks läbi, millega jäid rahule nii meie osalejad, külalised kui ka korraldusmeeskond.

Oli mängijaid Eestist, Lätist, Soomest, Leedu, Rootsist, Venemaalt, lõpetades Valgevene ning Hispaaniaga.
Võistluspäevades oli rohkelt heatasemelisi mänge, tugevaid mängijaid, vihma ja päikest ning loomulikult värvikas avatseremoonia koos lõpuakordiga.